Forum Sekcji Meteorologicznej

Studenckie Koło Naukowe Geografów UAM Poznań

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2008-03-22 23:42:38

mucha

Zaawansowany użytkownik

Zarejestrowany: 2008-03-12
Posty: 51

zmiany klimatu. opinie i stereotypy.

dla zainteresowanych naszym nowym projektem, który mam nadzieję, że zrealizujemy niedługo, mam świetny filmik!
to jest dobre podsumowanie tego, co chcemy zrobić. odpowiedzi na pytanie, czy globalne ocieplenie jest prawdą czy fałszem nie znajdziemy. to nie my o tym decydujemy. jedyne co jest w naszych rękach, to decyzja, co z tym zrobić, biorąc pod uwagę dwie możliwości skrajne- jest globalne ocieplenie/nie ma globalnego ocieplenia.

zresztą, zobaczcie sami:
http://www.youtube.com/watch?v=zORv8wwi … re=related

filmik jest, moim zdaniem, rewelacyjny... ale jak dla mnie autor nie pomyślał o jednym- o tym, że prawda może leżeć po środku ("lokalne ocieplenie"), co zupełnie zmienia sposób rozumowania! daje to nam kolejną kolumnę i zmienia obraz. no i jest kwestią dyskusyjną, czy oby na pewno w naszej kwestii jest tylko działanie. bo to podważa sens nauki, a wszystko kieruje na plan ustawodawstwa i ekonomii.

no nie wiem... co sądzicie?

Offline

 

#2 2008-03-24 00:11:36

mucha

Zaawansowany użytkownik

Zarejestrowany: 2008-03-12
Posty: 51

Re: zmiany klimatu. opinie i stereotypy.

http://wiadomosci.onet.pl/1715833,11,item.html
a pod tym artykułem można przeczytać komentarze ludzi na temat zmian klimatu.  żałosny brak wiedzy

Offline

 

#3 2008-03-28 10:52:58

mucha

Zaawansowany użytkownik

Zarejestrowany: 2008-03-12
Posty: 51

Re: zmiany klimatu. opinie i stereotypy.

Agata B. i Miłosz P. powiedzieli, że zajmą się konstrukcją pytań do ankiety i w ogóle tym projektem, więc trzymam za słowo

Marysia M.

Offline

 

#4 2008-04-07 11:16:22

k_r

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-11
Posty: 120

Re: zmiany klimatu. opinie i stereotypy.

A może w ramach tego projektu zawarlibyśmy jakiś pakt z sekcją społ-eko, bo przecież ankiety to ich specjalność. Wtedy każdy by miał jakies zajęcie i upieklibyśmy dwie pieczenie na jednym rożnie. No a w przyszłym roku na forum SKNG prof. Kostrzewski mógłby dumnie ogłosić, że nasza sekcja prowadzi badania interdyscyplinarne, ażeby jak najlepiej realizować założenia zrównoważonego rozwoju


all rights reserved

Offline

 

#5 2008-04-07 12:03:33

mucha

Zaawansowany użytkownik

Zarejestrowany: 2008-03-12
Posty: 51

Re: zmiany klimatu. opinie i stereotypy.

ha, też o tym myślałam
a nawet, żeby włączyć w projekt inne sekcje, np. kśp
to przedyskutujemy na zebraniu:)

Offline

 

#6 2008-04-07 13:23:00

k_r

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-11
Posty: 120

Re: zmiany klimatu. opinie i stereotypy.

A jeśli chodzi o wypowiedzi specjalistów to prof. zw. dr hab. Z. Chojnocki na ostatnim wykładzie z metodologii powiedział: "ocieplenie klimatu ... to jest trend niewątpliwie ... możlwe, że nawet periodyczny ... "


all rights reserved

Offline

 

#7 2008-04-07 18:38:25

Abdul

Zaawansowany użytkownik

Zarejestrowany: 2008-03-14
Posty: 35

Re: zmiany klimatu. opinie i stereotypy.

jesli moge sie odniesc do konceptu zawarcia umowy bilateralnej na odcinku my inne sekcje osobiscie mam wew. niechec co do tego typu zabiegow szczegolnie ze nie palam zbytnia "miloscia" ani do sekcji ksp i spol eko,a dwa ze widzialem juz za swojej kadencji kilka takich aljansow i pozniejszych wojen o ojca sukcesu bo jak wiemy moze byc on tylko jeden wiec proponowalbym abysmy wlasnymi silami wkoncu jestesmy rzutcy kreatywni skonstruowali ta ankiete samemu i ewentualnie dowiazali sie do wspolpracy z mgr A.Bajerskim jako osobe czuwajaca akceptujaca negujaca i wspomagajaca nas
to tyle ja skromny prezes naszego meteo klubu.
na koncu zawsze mozemy glosowac wkoncu demokracja.....
i na koniec troche populizmu by zylo sie lepiej wszystkim...

Offline

 

#8 2008-04-08 01:12:15

mucha

Zaawansowany użytkownik

Zarejestrowany: 2008-03-12
Posty: 51

Re: zmiany klimatu. opinie i stereotypy.

nie zauważyłam, żeby Artur wspomagał w jakiś sposób Sekcję Meteorologiczną i osobiście nie zawracałabym mu głowy naszą ankietą. jedno z czym się zgodzę, to, że sami sobie poradzimy w skonstruowaniu ankiety, ja to miałam na egzamie w stolycy i czuję się kompetentna.
my jesteśmy rodzicami sukcesu (lub porażki...pełna odpowiedzialność za projekt leży po naszej stronie), natomiast możemy zaprosić inne sekcje do współpracy, tzn. do podzielenia się swoją opinią, bo Zmiany Klimatu to temat mocno interdyscyplinarny.

Offline

 

#9 2008-04-08 09:21:19

Abdul

Zaawansowany użytkownik

Zarejestrowany: 2008-03-14
Posty: 35

Re: zmiany klimatu. opinie i stereotypy.

hmmm niestety kazdego typu inicjatywa skng wychodzaca po za wydzial i nie tylko zreszta wymaga raz akceptu kosy a jego akcept wiaze sie z tym ze ktos z pracownikow wydzialu musi czuwac nad projektem a nie wydaje mi sie by prof kolendowicz byl akurat ta sluszna jedynie osoba a co do wspolpracy ja nadal podtrzymuje swoje zdanie i go nie zmienie wiec bedziemy glosowac...

Offline

 

#10 2008-04-08 10:53:13

mucha

Zaawansowany użytkownik

Zarejestrowany: 2008-03-12
Posty: 51

Re: zmiany klimatu. opinie i stereotypy.

czyli nie chodzi tobie o to, że Bajer nam pomagał, tylko, że ma nam dopiero pomóc, tak? czas przyszły. i nie w kwestii konstrukcji ankiety, ale ogólnego poparcia dla projektu? pro forma.
możemy przedyskutować tę kwestię, ale najpierw sprecyzuj o co ci chodzi dokładnie

bo ja nie widzę problemu, żeby tę zgodę, poparcie, akcept, udzielił nasz opiekun. wystarczy tylko, że powie "tak" a w innych aspektach chyba już sobie poradzimy sami... bo co tu jest do pomagania?

Offline

 

#11 2008-04-08 16:13:27

Abdul

Zaawansowany użytkownik

Zarejestrowany: 2008-03-14
Posty: 35

Re: zmiany klimatu. opinie i stereotypy.

nie chodzi o to zeby mgr Bajerski robil cokolwiek za nas on ma w zalozeniu sprawowac piecze i zakaceptowac nasz projekt a lepiej bedzie wygladalo to, jesli uczyni to pracownik instytutu spol eko bo wkoncu konstruujemy ankiete i to tyle w kwestii opieki merytorycznej co do wspolpracy z innym sekcjami bedziemy dyskutowac.

Offline

 

#12 2008-04-08 17:44:52

k_r

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-11
Posty: 120

Re: zmiany klimatu. opinie i stereotypy.

Z teoretycznego punktu widzenia badanie ankietowe nie jest zarezerwowane jedynie dla geografii społeczno-ekonomicznej. Jest to pełnoprawna metoda badawcza wszystkich nauk geograficznych jeśli tylko uwzględnia zasadę ekorozwoju oraz zrównoważonego rozwoju. W związku z tym nie sądzę, ażeby była tu konieczna pomoc Instytutu Geografii Sopłeczno-Ekonomicznej. W projekcie nie chodzi w sumie o zagadnienienia społeczne (choć może się tak na pierwszy rzut oka wydawać). Patrząc prespektywicznie, mi przynajmniej się wydawoało (mówiąć nieskromnie jako współautorowi) że ankieta ma na celu zbadać jakie są poglądy społeczeństwa na zagadnienie zmian klimatu. Jednym z podstawowych założeń miało być przepytanie grona specjalistów co sądzą na ten temat a nie robienie szczegółowej analizy wykorzystując wszystkie metody i cały dorobek geografii społeczno-ekonomicznej. W związku z tym uważam, że skinięcie głową dr. Kolendowicza z pewnością nam wystarczy.


all rights reserved

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hospicjumdladzieci.pun.pl www.gornikradlin.pun.pl www.playrohan.pun.pl www.enigmamt2.pun.pl www.wizut.pun.pl